פוטוגרמטריה

פוטוגרמטריה

פוטוגרמטריה היא תחום הנדסי העוסק במדידות מדוייקות מתצלומים. השימוש הטבעי של פוטוגרמטריה היא לצרכי מיפוי מדוייק מתצלומי אוויר והדמאות לוויין, אך לפוטוגרמטריה גם שימושים בתעשיית האלקטרוניקה, ברפואה, לצרכים צבאיים (חילוץ נ.צ. מדוייק למטרות ולמודיעין), בניתוח אירועי ספורט ובכל תחום בו נדרש לקבל קואורדינאטות תלת-מימדיות (3D) מדוייקות מתוך תצלומים והדמאות (כולל וידאו).

 

 

 

 

אחד היישומים הפופולאריים ביותר של פוטוגרמטריה הוא ייצור של מאגרי מידע מדוייקים:

  • מאגר גבהים ממוחשב - (DTM (Digital Terrain Model) / DEM (Digital Elevation Model.
  • אורתופוטו – תצלומים שעברו תהליך יישור, כדי לנטרל עיוותים פרספקטיביים, ועיוותים הנובעים מהפרשי גבהים בשטח, תנועה של הפלטפורמה וכו'.
  • בניית מאגרי מידע גיאוגרפיים תלת-מימדיים מדוייקים לשימוש במערכות מידע גיאוגרפיות (GIS) ועוד.

GIS Data

לצורך חישוב מיקום מדויק, דרוש מידע על מיקום המצלמה בעת הצילום ועל הכיוון (נתוני הכוון). מידע זה יכול להתקבל מאמצעי מדידה שונים (כגון GPS למיקום) או להיות מחושב בתהליך הקרוי "פיתרון פוטוגרמטרי", על ידי איתור נקודות שמיקומן נמדד מראש בדיוק גבוה (נקודות בקרה) בתוך התצלום – ע"י מפעיל אנושי מיומן או ע"י אלגוריתמים של עיבוד תמונה / ראייה ממוחשבת / התאמת תמונה.
פוטוגרמטריה הוא אחד משלושת תחומי הליבה המרכזיים של LMY, ורוב עובדי החברה הם בעלי נסיון רב עשיר ומגוון בתחום זה מכיוונים שונים – מפיתוח אלגוריתמים, דרך פיתוח מערכות תוכנה, ועד קליטת נתונים וייצור מאגרי מידע.